Karavanem do Chorvatska: Praktické rady, které se vám budou hodit

Rozhodli jste se, že zažijete nezapomenutelnou dovolenou v karavanu? Pokud vás lákají krásy Chorvatska, spojte příjemné s užitečným a vydejte se s „obytňákem“ k Jadranu. V následujících řádcích vám prozradíme několik cenných tipů, díky kterým bude vaše dovolená zase o něco lepší.

Dovolená s karavanem má své nezaměnitelné kouzlo. Zároveň není ideální pro lidi, kteří preferují delší pasivní dovolenou na jednom místě. Díky mobilnímu ubytování změníte lokalitu vždy, když vás ta stávající omrzí.

Většina karavanů je určena pro čtyři až pět osob. Maximální limit nepřekračujte – zbytečně byste si zadělali na problémy při případné kontrole kvůli nelegální přepravě osob.

casopismobil.cz_motocars_cz_01

Chystáte-li se na dovolenou společně s dalším párem, raději jeďte každý vlastním karavanem. Jinak hrozí, že na omezeném prostoru zbytečně vzniknou konflikty.

Pamatujte si, že kempovat nemůžete kdekoliv se vám zamane. V případě náhlé únavy samozřejmě můžete přespat na dálničním odpočívadle nebo na parkovišti, ale pokud rozložíte posezení či nedejbože stan mimo kemp, policisté budou proti. Na ostrovech je situace o něco lepší.

Přesto je kemp nejlepší volbou, protože nabízí vysoký standard služeb – přípojku elektřiny, vyhrazený místa pro likvidaci chemických kazet z toalety a většinou kanalizační rouru na splašky.

Stále více karavanistů opouští pevninskou část Chorvatska a míří na ostrovy, které jsou klidnější. Platí zde přímá úměra – čím méně turistů, tím je relaxace vydatnější a voda čistší. Ostrovní kempy nejsou přeplněné a nebývá zde problém s nadměrným hlukem.

casopismobil.cz_motocars_cz_02

Poslední tip souvisí s cestou přes Rakousko. Vypůjčíte-li si karavan z půjčovny, nezapomeňte se informovat o max. povolené a pohotovostní hmotnosti. Především na rakouských dálnicích policisté karavany s oblibou váží.

 

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem MOTO & CARs, který pravidelně přináší zajímavé informace ze světa automobilů a motorek.

Comments are closed.