Jak správě nastavit cestovní pojištění?

Před každou cestou mimo území České republiky byste si měli položit jednu zásadní otázku: Mám vhodné cestovní pojištění pro celou posádku svého auta? Pokud zní vaše odpověď: NE, měli byste vypnout motor a několik minut výběru pojištění věnovat. Proč? Stojí jen několik desítek korun a může vám ušetřit mnoho velice nepříjemných starostí. Poradíme, na co si musíte dát při sjednávání cestovního pojištění pozor.

1. Výše léčebných výloh

Výše léčebných výloh je částka, kterou za vás pojišťovna v případě plnění pojistné události zaplatí. Za ošetření u zubního lékaře je to například 5000 Kč, v případě úrazu by se měla částka pohybovat okolo 2 000 000 Kč. Čím vyšší částka je, tím lépe.

2. Rozsah pojistného krytí

U pojištění je třeba dát pozor, na co vše se vztahuje. Někdy nemusí být jeho součástí pojištění na různé druhy sportu. Nejdříve si tedy uvědomte, co vše budete na dovolené dělat a podle toho pojistku vybírejte.

 

casopismobil.cz_online_ergo_cz_01

 

3. Kontakt

V pojistce musí být uveden kontakt na asistenční službu, ten mějte vždy při sobě. V tomto článku najdete cenné rady, jak se chovat, pokud se v zahraničí dostanete do problémů.

4. Doplňky

Dobré cestovní pojištění by mělo v sobě zahrnovat i pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti. Pokud tyto doplňky nemá, je určitě dobré se připojistit. Pojištění odpovědnosti vás ochrání v případě, pokud cizímu člověku způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku.

 

casopismobil.cz_online_ergo_cz_02

 

5. Cena

K určení ceny za pojištění vám vždy pomůže tato kalkulačka cestovního pojištění. Než smlouvu uzavřete, podívejte se na oficiální stránky pojišťovny. Můžete narazit na ještě výhodnější podmínky, než uvádí kalkulačka. Výrazně nižší cenu můžete získat v případě, že sjednáte cestovní pojištění onlajn.

6. Doba pojištění

Nezapomeňte do pojistky zahrnout všechny dny, kdy se budete pohybovat mimo území ČR. Tedy i ty, které strávíte na cestě.

7. Havarijní rozhodně ano!

Pokud vyrážíte na cesty autem, rozhodně byste kromě cestovního měli mít sjednáno i řádné havarijní pojištění. Nikdy nevíte, co se při cestě přihodí a právě toto pojištění je vaše jistota, že pokud budete viníkem nehody, dostanete náležitou finanční kompenzaci.

Pro jistotu si ještě přečtěte tyto časté dotazy k cestovnímu pojištění.

Přejeme příjemnou cestu bez komplikací!

Comments are closed.