Karavaning

Zajímavým způsobem cestování na dovolenou je bezpochyby cestován s karavanem. Je to tak trochu, jako když šnek cestuje se svou ulitou. Nepotřebujete rezervovat žádný hotel na spaní, nejste tak fixováni na jedno místo a můžete kdykoli podle potřeb popojet dál. Před podobnou cestou je nutné si uvědomit také jistá úskalí cestování s karavanem. Není to totiž stejné, jako jezdit osobním autem.

V prvé řadě je potřeba mít na cestu auto vybavené tažným zařízením, jinak karavan nepřipojíte. Z technických věcí je dále nutné vlastnit příslušné řidičské oprávnění.

Karavany jsou poměrně vysoké, takže je nutné dávat pozor na podjezdech, kde je omezená výška, hlavně v městech můžete v zahraničí narazit na problém, pokud se pak zapletete do jednosměrných ulic, můžete se těžce dostávat ven. Karavany také výrazně zvyšují spotřebu auta a zkracují jeho životnost, protože motor je mnohem víc zatěžován. K samotnému fungování pak potřebujete jednou za čas dotankovat pitnou vodu. Naučte se proto frázi potřebnou pro použití na benzinových stanicích v příslušném státu, kam se chystáte. Tankování pitné vody totiž není až tak obvyklé.

Comments are closed.