Na dlouhé cesty: nosiče Thule

Klasickým osobním autem se sice můžete vydat na dovolenou, nebo na dlouhé cesty obecně. Můžete v něm dokonce vyrazit i s celou rodinou, ale je potřeba mít jednak prostorné a pohodlné auto, což představují většinou hlavně kombíky, protože když jedete dlouho, potřebujete se moct alespoň občas přenastavit, změnit polohu a malinko se protáhnout. Ideální ale je mít také vybavení pro přepravu dalších věcí vně auta. Čím více toho totiž můžete převést třeba na střeše, tím více místa ušetříte uvnitř auta.

Přední značkou, která se zaměřuje na výrobu nosičů a úchytů na auta nejrůznějších druhů, je severská značka Thule. Mezi řidiči a motoristy má dobře zažité renomé kvalitních produktů, které celkem stabilně mívají vynikající výsledky také v mezinárodních nezávislých testech kvality. Se střešními boxy Thule se například můžete přepravovat nejenom zimní sportovní výbavu. K dostání jsou totiž také menší boxy, které slouží spíše jako cestovní zavazadla. Nemusíte tak mít narvaný kufr.

Nosiče na zimu i na léto

V zimních měsících je zase u nás hodně běžné, že se rodina sebere, nebo banda kamarádů a vyrazí do hor na lyžovačku. Střešní nosič s nosiči lyží Thule jsou pak výborným prostředkem, jak s sebou vzít klidně pět párů lyží pro plně obsazené auto. Kromě lyží se v nosičích dají obvykle přepravovat taky snowboardová prkna, pokud jste spíš na tento způsob sjíždění svahů.

V létě, či obecně v teplých ročních obdobích se hodně rozmohly cyklovýlety a cyklodovolené. Také v tomto případě se nosiče kol Thule dobře osvědčily. Ať už by se mělo jednat o nosiče na střechu na za auto na tažné zařízení či na páté dveře. Ve všech případech Thule v posledních testech kvality a bezpečnosti dopadlo velice dobře a předčilo všechny ostatní značky. Kola v nosičích velmi dobře drží, nehrozí, že by se i při náhlém brždění nebo manévrech kola uvolnila a spadla, nebo třeba prorazila zadní sklo.

Comments are closed.