Projeďte Evropu na kolech, díky nosičům kol

nosiče kol
Je čas na pořádnou jarní výzvu, a to, projet Evropu na kolech. Možná se bojíte, že to nezvládnete, vždyť nevyšlápnete ani dvou set metrový kopec. Bát se ale nemusíte, celou cestu do pedálů šlapat nebudete. Tu horší a ne moc hezkou trasu totiž projedete autem a kola si povezete v nosiči.

Pokud Vám skutečně jde o krajinu, památky a krásy dané země, není třeba sedět celou dobu v autě, ani se trápit na kole. Jednoduše si vyberete část trasy, která pro vás na kole není tolik atraktivní, ale kterou je nutno zdolat a nasednete do auta. Až dojedete na místo, které vás skutečně zajímá, sundáte z nosiče kola, nasednete a můžete se projet, kam se vám jen zachce. Kouzlo podobného cestování není v únavě ani to není o přehnaném dobrodružství. Jde jen o aktivně strávenou dovolenou a hlavně smysluplně. Proč byste měli přejíždět kolem dálnice na kole, když víte, že kolem není pro vás nic zajímavého. Raději tuto trasu ujeďte rychleji autem a načerpejte sílu. Následně zaparkujte auto, poberte vše potřebné na celodenní výlet a vyjeďte na kolech poznávat krásy ciziny.

Takto strávená dovolená si vyžaduje dlouhé plánování. Jestliže chcete na kolech projet skutečně celou Evropu, je důležité zajistit především kvalitní nosiče kol. Cena nosičů je ovlivněna značkou vozu. Všeobecně se dá říct, že běžný nosič seženete do tří tisíc korun. Některé stojí méně, ale dají se zakoupit i dražší nosiče kol. Dbejte na správný výběr, protože nosič je u dovolené na kolech to nejdůležitější. Dalším bodem je správné naplánování cesty. Spočítejte si počet kilometrů ujetých na kole a autem, přesně si vyhraďte cesty, které projedete tak, či tak a zkontrolujte, zda náhodou nebudete projíždět přes placenou dálnici. Cestovat se dá po Evropě různě a třeba i na kole.

Comments are closed.