Zjistili jste až teď, že povinné ručení zdražuje?

Je docela možné, že mnozí z vás zjistili o zdražením povinného ručení až teď. Jak je to možné? Povinné ručení se zdražilo v lednu roku 2014, což znamená, že klienti, kteří platí pojištění půlročně, pocítili zdražení až nyní. Zdražení v sobě zahrnuje množství věcí, které přišli se změnou občanského zákoníku. Pokud se tedy chcete porozhlédnout po novém, levnějším povinném ručení, tady je pár tipů na co se při hledání zaměřit.

Na co se zaměřit při hledání nového povinného ručení

Po změně občanského zákoníku již nemá smysl hledat povinné ručení podle ceny. Nejlevnější povinného ručení i to nejdražší může být na tom stejně. Otázkou jsou úplně jiné body, na které je nutné si dávat pozor. Hlavní změnou jsou částky, které hodnotí vážnost úrazu. Od nového roku existuje seznam, ve kterém jsou sestavené typy zranění, které jsou různě finančně ohodnoceny. Můžete tak dostat přesnou částku za naraženou nebo zlomenou ruku. Kromě toho jsou i stanoveny limity povinného ručení. Limity jsou stanoveny na třicet pět, padesát a sto milionů korun. Limity jsou uváděny následovně 35/35, 50/50, 100/100. První číslo označují škodu na zdraví anebo usmrcení, druhé číslo ukazuje škodu způsobenou na automobilu. Přestože se může zdát 35 milionů, jako poměrně vysoká částka, opak je pravdou. Způsobíte-li hromadnou nehodu, můžete tento limit jednoduše přesáhnout a veškeré peníze nad limitem, již platíte ze svého. Proto je dobré se starat nejen o částku za povinné ručení, ale také limity. Klidně si zvedněte limit tam, kde si nejste moc jistí. Je to lepší než později litovat a shánět peníze po bankách.

Povinné ručení zdražilo také kvůli několika procentům, které se posílají integrovanému záchrannému sboru. Kromě toho už od podzimu minulého roku přispívá pojišťovna za každé vyjetí hasičského sboru přes pět tisíc korun. Další část z vaší pojistky jde na projekty, které mají zabránit zvýšení nehodovosti na silnicích apod.

Comments are closed.