Cestovní pojištění je určeno všem, kteří se chystají na dovolenou

Týden v zahraničí bez pojistky? Ale kdeže, Češi na podobné věci vůbec nemyslí a jednají zodpovědně, jak naznačují i různé statistiky. Berou zkrátka svou dovolenou velmi zodpovědně, což je plus nejen pro jejich peněženku, ale i pocit klidu na cestách.

A jaká je situace s cestovním pojištěním v dnešní době? Pro někoho možná na první pohled méně přehledná, ale dopředu jistě není se čeho obávat. S dotazy pomůže asistenční služba, která nabídne vyčerpávající odpověď klidně i o půlnoci.

Sjednání nic nebrání, zkuste to online

Dohoda může být rychlá a věcná, osobní jednání na pobočce je už mechanismem poněkud zastaralým a do dnešní doby se spíše nehodícím. Online jednání je jistě pro všechny příjemnější, a to i s ohledem na současnou situaci. Cestovní pojištění a covid je velké téma, které se probírá nejen mezi těmi, kteří se chystají na zahraniční dovolenou.

Pojištění storna zájezdu je sice pro tuto chvíli mimo hru, ale na druhou stranu, pokud se dostanete vlivem pozitivního testu na koronavirus na dovolené do karantény, bude vám pojistka prodloužena až do data návratu domů. Naopak v případě, že jste ještě neodcestovali a cestovní kancelář zájezd zrušila, stornování pojistky vůbec nic nebrání.

Do exotiky i napříč evropským kontinentem

Vydáte se na africký jih nebo se chystáte spíše do Itálie k moři? Online pojištění do zahraničí je v každém případě sázkou na jistotu, protože bez podobné ochrany byste určitě nikam cestovat neměli. A není to jen názor odborníků, ale také snad každého zodpovědného milovníka cest za dobrodružstvím.

Nezapomeňte také na připojištění, jehož paleta je v dnešní době opravdu velmi pestrá. Co třeba pojištění odpovědnosti za škodu, které se v cizině skutečně hodí? Přitom jde jen o jednu z mnoha různých variant dodatečného připojištění.

Comments are closed.