Do Bulharska na dovolenou

Bulharsko je vlastně jednou z nejlepších voleb, pokud chcete vyrazit k moři, ale nechcete jet daleko. Do Bulharska to skutečně není velká dálka a pro našince představuje ještě několik dalších výhod. Jednak se tu třeba domluvíte do jisté míry také česky, a i když na vás spustí po jejich, budete možná rozumět, protože bulharština je češtině příbuzný jazyk.

Proč do Bulharska?

Bulharsko může nalákat různými atrakcemi. Jednak je to krásná destinace pro milovníky pěkné krajiny. Bulharsko má totiž překrásnou přírodu, ať už jste na pobřeží nebo více ve vnitrozemí. Na dovolenou do Bulharska ale můžete vyrazit prakticky v průběhu celého roku. Jenomže v létě se sem jezdí k Černému moři, zatímco v zimě sem můžete vyrazit na zimní lyžovačku, která může být skoro adekvátní náhradou za Alpská střediska. Bulharsko v letních měsících nabízí hlavně široké a dlouhé písečné pláže s jemným zlatým pískem. To je také velké lákadlo pro většinu lidí. Přitom ovšem pobřežní oblasti nejsou vyschlé, ale naopak krásně zelené a šťavnaté, což je osvěžující v porovnání s některými jinými destinacemi. Pokud jde o cenu, Bulharsko sice o něco zdražilo oproti dřívějším rokům, ale last minute do Bulharska patří stále mezi ty dostupnější letní dovolené. Z letovisek se sem můžete vydat například do Primorska, Zlatých písků, Pomorie nebo třeba Nesebar.

Další výhodou takto blízké destinace je možnost dopravit se tam po vlastní trase, tedy autem, ale klidně i vlakem. Vlastní cestování nabízí levnou alternativu k letecké dovolené, ačkoli letenky sem samozřejmě nejsou nikterak drahé a tak ani pohodlnější cesta s cestovkou, jako je například www.akvila.cz nepřijde příliš draho.

Comments are closed.