Cesta kolem světa s povinným ručením

Povinné ručení

Než se rozhodnete projet Evropu ve svém automobilu, zjistěte, co na vás čeká. Dovolená je sice chvílemi odpočinku a nových zážitků, ale mnohdy její naplánování znamená víc stresu, než kdybyste zůstali doma. Abyste si dovolenou skutečně naplno užili, pořádně se připravte.

Co země, to jiný zákon

Jako první by vás měla zajímat cesta. Naplánujte si přesnou trasu z vašeho domova až do cíle. Zjistěte si přepravní podmínky dané země a tarify. Důležité je objasnit si, zda se chcete vyhnout placeným úsekům. V mnoha zemích jsou silniční známky drahé, ale lze je pořídit na více dnů. Zjistěte si, zda nebudete náhodou projíždět mimo zemi Evropské unie. Abyste se nakonec nedivili, že samotný občanský průkaz nestačí. Dovolená s automobilem má své výhody i nevýhody. Skutečnou výhodou je to, že si můžete vybrat, kdy a kde zastavíte. Navíc si na místě nemusíte za velké peníze půjčovat automobil, bude vám stačit ten váš. Pokud máte malé děti, jistě oceníte i určitou domáckost vašeho auta a bezpečí. Vše máte u sebe a přesně víte kam sáhnout. Mezi nevýhody patří zvýšená opatrnost a ostražitost během dovolené. Může se pak zdát, že si řidič ani na dovolené neodpočine. Nejenže ji musíte plánovat déle a přesněji, než třeba dovolenou prostřednictvím cestovní kanceláře a letadlem, ale také si musíte zjišťovat detaily, které by vás jinak nezajímaly. Nesmíte ani opomenout různá cestovní pojištění, nejen pro děti a sebe, ale i pro vlastní automobil.

Povinné ručení vás zachrání i v zahraničí

Víte, že vaše povinné ručení platí i v zahraničí? Konkrétně pak v zemích Evropského hospodářského prostoru. Průkaz o zaplaceném povinném ručení je vašeho zelená karta. Nesmíte ale zapomenout před odcestováním do zahraničí si pořídit její kopii. V zahraničí by vám hrozilo nebezpečí, že už svou zelenou kartu neuvidíte. V případě, že se stane nehoda a bude spadat do limitů povinného ručení, bude chtít policie za hranicemi vaši zelenou kartu, kterou si již u sebe nechá. Proto si opatřete její kopii, abyste pak domů nejeli bez ní.

Comments are closed.