Cestujte bezpečně, mějte kvalitní pojištění

Pokaždé, když cestujete autem, ať už jen v rámci naší republiky, nebo do zahraničí, vystavujete se určitým rizikům. Člověk samozřejmě nikdy neplánuje, že by se stal účastníkem dopravní nehody. Přesto ovšem taková situace může nastat. Pro takové případy, kdy jako majitel vozidla způsobíte dopravní nehodu a při ní také škody na majetku jiných osob, nebo nedej bože na jejich zdraví či životě, je nutné mít sjednané kvalitní pojištění. Na mysli máme především základní pojištění, které pokrývá právě tento typ zaviněných škod, tedy povinné ručení. Jedná se o pojistku stanovenou státem a nelze se jejímu placení vyhnout. Alespoň ne beztrestně. Tato povinnost platí pro auta, která jsou provozována na pozemních komunikacích, nebo kterým byl vydán technický průkaz či registrační značka. Takto hovoří zákony u nás.

I do zahraničí se bez pojistky neobejdete, a ačkoli si pravděpodobně nebudete sjednávat nadstandardní pojištění pouze pro jednorázové vycestování autem za hranice, alespoň základní pojištění by mělo být kvalitní a nabízet co nejlepší služby a pokrytí.

Výhodou současně doby je, že se povinné ručení v mnohém přiblížilo havarijnímu pojištění. Především pokud jde o nejrůznější bonusové pojistky nabízené k povinnému ručení zdarma jako dárek. Mnohdy tak lze získat například pojištění proti střetu se zvěří, proti živelným škodám nebo pojištění zavazadel uložených uvnitř auta, což se může v zahraničí hodit. Která pojišťovna vám za vaše peníze nabídne největší užitnou hodnotu, zjistíte snadno přes kteroukoli kalkulačku povinného ručení, kterých je na internetu několik. Tyto kalkulačky jsou specifické přesně pro vaše konkrétní podmínky a dokážou porovnat ceny, které byste získali u různých pojišťoven pro vaše auto a také nabízené nadstandardní služby

Comments are closed.