I v zimě se dají poznávat krásy Evropy na čtyřech kolech

Hlavní sezonu pro cestování po Evropě tvoří bezesporu léto a teplé měsíce jara a podzimu. Stále více je ale populární také zimní cestování po evropském kontinentu. Logicky se nejedná o plážovou turistiku, ale o turistiku poznávací. Každá evropská destinace má v zimním období své kouzlo, které se vyplatí poznat. Jak v zimě cestovat po Evropě?

Bez výdajů za ubytování! V obytném voze i přes zimu!

Máte rádi cestování v létě, kdy přespíte pod stanem v kempu nebo si ustelete přímo ve svém rodinném voze? V zimním období na tento způsob cestování musíte zapomenout, ale to neznamená, že by se vaše cestování mělo prodražit o ubytování v hotelech, penzionech nebo ubytovnách. Zajištění ubytování při cestování je zdlouhavým procesem a navíc jste vázáni na konkrétní místo v konkrétní datum. Vytrácí se tak svoboda při poznávání daných oblastí. Velmi efektivním řešením na zimní cestování jsou obytná auta.

casopismobil.cz_obytnaautapraha_cz_01

Nemusíte kupovat, stačí si pronajmout

Samozřejmě, že investice do nákupu obytných automobilů může být srovnatelná s investicí do nového bydlení. Jen dostatečně kvalitní, vybavené a komfortní obytné vozy vám poskytnou maximální komfort a bezpečnost na vašich cestách v jakémkoliv ročním období. Nákup nového, komfortního a plně vybaveného vozu může stát i několik milionů korun. Navíc jen málokdo z nás má tolik volného času, aby mohl obytný vůz naplno využívat. Stále populárnější variantou se proto stává pronájem obytných vozů v půjčovnách.  Půjčovny se postarají o veškeré náklady na provoz automobilu. Vy jen zaplatíte domluvenou cenu za pronájem a o nic víc se nemusíte starat.

casopismobil.cz_obytnaautapraha_cz_02

Ceny pronájmu jsou v zimě nižší

Cestovat v pronajatém obytném automobilu v zimním období je také ekonomičtější variantou, než cestování v létě. Půjčovny nabízí v zimním období podstatně nižší ceny pronájmu obytného vozu, než je tomu v létě, kdy je hlavní sezona. Jestliže nechcete obytný vůz kupovat ani pronajímat, je tu ještě jedna možnost. Můžete si koupit dodávku nebo autobus a předělat jej na obytný vůz vlastními silami. Inspiraci najdete v tomto článku.

 

Comments are closed.