Nenechte se napálit, ojeté vozy nakupujte v kvalitním autobazaru

Nákup ojetého vozu sice někdy souvisí s ekonomickou situací, kdy zkrátka ne každý si může dovolit nový vůz, ale ani obecně to není špatné ekonomické rozhodnutí. Můžete mít na nové auto peníze, ostatně s dostupností leasingu může na nový automobil dosáhnout stále více lidí, ale přiznejme si, hodnota nového vozu rychle klesá. Nové auto se stává ojetým, jakmile s ním vyjedete z autosalonu a na hodnotě ztrácí opravdu rychle. Proto řada lidí volí nákup ojetiny. Zde je však důležité dát si pozor na to, abychom se při nákupu nespálili.

 happy woman with car dealer in auto show or salon

Výběr dobrého autobazaru

Protože nákup ojetého vozu může znamenat také nemalé výdaje v budoucnu, je důležité, abychom samotnému procesu nákupu věnovali dostatek pozornosti. V prvé řadě jde o to, vybrat si kvalitní autobazar. Průvodním znakem dobrého prodejce je, že kvalitní autobazary mají v nabídce vozidla, která mají platnou STK. Prodejce by také měl být schopen doložit původ vozidla, zda nejsou třeba majetkem leasingové společnosti, což by vám mohlo přinést problémy do budoucna. Měl by toho zkrátka o vozidle vědět co nejvíce. Samozřejmostí by pak měla být:

  • Ochota vyjít vstříc
  • Možnost nechat si ověřit vozidlo mechanikem

Naštěstí se v dnešní době již situace do značné míry zlepšila, a tak se obvykle již nesetkáte s neprofesionálním jednáním. Dílem je to z toho důvodu, že bazar automobilů dnes už není pouze jeden jediný v širokém okolí, a tak je vysoká konkurence. Prodejci to samozřejmě vědí, a tak se snaží dle toho zařídit. Těžíme z toho samozřejmě především my, zákazníci.

casopismobil.cz_auto-vyhybka_cz_02

Autobazary nabízejí také doplňkové služby

Že má prodejce zájem na tom, abyste odcházeli jako spokojení zákazníci, lze poznat i podle nabízených služeb. Některé bazary nabízejí například zpětný leasing bez poplatku, případně vám mohu nabídnout vše potřebné pro uvedení vozidla do provozu po formální stránce, mohu nabídnout sjednání výhodného povinného ručení ti havarijního pojištění.

Comments are closed.