Novinka z dílny mladoboleslavského automobilového giganta aneb Škoda Scala

Navazuje na proslulost někdejšího Rapidu, je ze stejné líhně jako Octavia nebo Superb. Na jaře letošního roku se poprvé podívala také na český trh, na němž je předurčená hrát důležitou úlohu. Světu ale byla představena už v prosinci 2018 v izraelském Tel Avivu. A proč tak daleko? Snad i proto, že na tamním trhu patří Škoda k nejoblíbenějším vozům a byla by jistě přímo škoda takové popularity nevyužít.

Komplexní hatchback s řadou moderních prvků

Jaká vlastně je nová Škoda Scala? Přináší na trh štíhlost a s ní spojenou eleganci, pevná ocelová kola a palubní počítač s detekcí chodců, který ochrání všechny strany silničního provozu od problematické nehody.

casopismobil.cz_auto-poly_cz_01

Fajnšmekry jistě potěší i elektricky nastavitelná zpětná zrcátka s vyhříváním, je tedy jasné, že na vozovce budete mít dokonalý přehled v každém ročním období. Nechybí kvalitní měkčené plasty, stejně jako asistent rozjezdu do kopce, jenž hodně pomůže v nepříznivém terénu nebo při rozmarech počasí.

Kolena i hlava budou mít dostatek pohodlí

Pro řidiče i spolujezdce je připraven velký komfort, dostatek prostoru skýtá tento model automobilky Škoda i pasažérům na zadních sedadlech. Kombinovaná spotřeba 4,2 litru na sto najetých kilometrů zní velmi slušně, maximální rychlost, kterou ze Scaly dostanete, je 200 kilometrů v hodině. Pro české silnice tak skutečně ideál – a kolik že vlastně stojí? Ceny Škody Scala si můžete snadno prohlédnout a navolit si také model přesně podle svých původních představ.

Co vše si lze dokoupit? Tak třeba kolenní airbag, ale stejně tak tažné zařízení (nebo přípravu pro něj), pokud budete Scalu využívat i s přívěsným vozíkem. Signalizace vzdálenosti při parkování vpředu a vzadu také ušetří nervy, nejen začínajícím a svátečním řidičům.

Comments are closed.