Příslušenství na auto usnadní cestování na dlouhé vzdálenosti

1360987_65160656Cestovat autem klidně na dovolenou, nabízí tolik žádanou svobodu a nezávislost. Můžete se zastavit kdekoli a kdykoli chcete, netlačí váš žádné jízdní řády ani harmonogram. Proto se také autem na dovolenou hodně lidí každoročně vydává. Je ale vhodné k tomu uzpůsobit také auto. Ať máte prostorné kombi nebo jen menší hatchback, příslušenství upotřebíte, i když je pravda, že u velkého prostorného kombíku máte práci usnadněnu.

Základem je jedno ze dvou standardních vybavení auta – tím je buď střešní nosič, nebo tažné zařízení. Pokud ani jedno nemáte, lze je dokoupit a namontovat. Kombi auta mají minimálně přípravu na střešní nosič v podobě podélníků. Můžete se tak vydat touto horní cestou, ačkoli pro dlouhé cesty mohou zadní řešení s tažným zařízením představovat vhodnější alternativu, zejména pokud jde o přepravu kol.

Cyklistika vládne většině aktivních dovolených

Pokud jezdíte na dovolenou s rodinou nebo přáteli autem, pak toho obvykle s sebou chcete vzít co nejvíce pro všechny eventuality. O zábavu se vám mohou postarat kola, díky kterým nebudete přikováni v místě vaší destinace na jedno místo, ale budete moci lépe poznávat krásy okolí. Mezi nosiči kol je ale velký rozdíl. Můžete si pořídit buď ty na střechu, což je jedna varianta, ovšem na dlouhou trasu méně vhodná, protože také výraznějším způsobem zvyšuje potřebu, nebo zvolit stabilnější nosiče kol na tažné zařízení. Tyto nosiče jsou mezi širokou veřejností považovány za vhodnější, protože jsou za autem, tedy nemají takový odpor vzduchu. Jediné co je potřeba, je pořídit druhou SPZ a předělat elektroinstalaci zadních světel. Výsledkem je ale stabilní a praktické umístění kol, která jsou také snáze dostupná, než ze střechy automobilu.

Comments are closed.