Zkontrolujte si před cestou auto a jeho obutí

Jistě sami uznáte, že absolvovat cestu mezi několika státy, tedy na dlouhou vzdálenost v autě, které není v příliš dobrém stavu, není dvakrát rozumné. Přesto se najdou takoví odvážlivci. Ti rozumnější si ale alespoň auto pečlivě zkontrolují, jestli má všechno potřebné. Zkontrolují všechny potřebné kapaliny a samozřejmě také kola. Ideální je nechat si v servisu udělat celkovou inspekci důležitých částí.

Ke kolům ale máte přístup sami a sami také zvládnete poznat, jestli jsou pneumatiky ještě v pořádku. Pakliže máte nižší, než je minimální hloubka dezénu, a je jedno, jestli se to týká aktuálně vašich zimních pneumatik nebo letního pneu, prostě je bude potřeba vyměnit. To stejné se ale týká také pneumatik, které mají sice ještě vzorek v pořádku, ale jsou starší než pět let. Správně byste měli pneu měnit po čtyřech letech, abyste měli neustále správně kvalitní směs pneumatik. Po pěti letech byste už ale měli nejvyšší čas skutečně pneu vyměnit za nové.

Můžete samozřejmě pořídit i jen levné pneu, které ale bude splňovat jisté nároky. Například je zapotřebí, aby vaše nové pneumatiky měly dobrou stabilitu, krátkou brzdnou dráhu a samozřejmě aby dobře držely na silnici. Přitom by ale měly vykazovat nízký valivý odpor, který souvisí s následnou spotřebou paliva, aby se kvůli pneumatikám zbytečně nezvyšovala. Takové pneumatiky, které jsou ještě navíc tiché a nezpůsobují nadměrný hluk a hučení od kol jsou pak správnou volbou pro váš nákup. Je logické, že nebudete chtít za pneumatiky dávat příliš vysoké částky, takže lze doporučit nákup přes internet, kde bývají ceny přijatelnější, například na www.pneu-centrum.cz nakoupíte různé rozměry vybraných pneumatik v akci za pěkné ceny.

Comments are closed.